Jako konzultant lépe zvládám své hodiny, “říká

Jako konzultant lépe zvládám své hodiny, “říká

A zdá se, že tyto věci se někdy vzájemně vylučují. – Jenny Lawson, z „Broken (…

Podle Beth Levine, 6. dubna 2021

Zánět může přispět ke zhoršení dlouhodobého přežití u lidí s revmatickým onemocněním

Studie naznačuje, že mladí dospělí s psoriázou, lupusem a RA čelí vyššímu riziku úmrtí na infarkt.

Podle Becky Upham 5. dubna 2021

Chytré zdraví: Vyzkoušel jsem virtuální realitu Telehealth pro bolest chronické artritidy – a tady se stalo

Podle Cheryl Crow, 2. března 2021

8 věcí, které by lidé s revmatoidní artritidou měli vědět o vakcínách proti COVID-19

Zjistěte více o bezpečnosti, účinnosti a důležitosti očkování proti COVID-19, pokud vy nebo váš blízký žijete s revmatoidní artritidou.

Podle Meryl Davids Landau 8. února 2021

Je vaše revmatoidní artritida horší, než si uvědomujete?

Neunáhlete se odmítnout své příznaky jako „normální“. "Sledujte tyto příznaky, které byste měli zavolat svému lékaři."

Podle Brian P. Dunleavy 4. února 2021

7 z nejlepších aplikací pro lidi s revmatoidní artritidou

Vyzkoušejte tyto sledovače aktivity, pokud vám při tréninku brání artritida.

Podle Michael Dolan 7. ledna 2021

6 způsobů, jak co nejlépe využít návštěvu telemedicíny u svého revmatologa

S pandemií COVID-19 se návštěvy telehealth pro správu RA staly běžnějšími než kdy dříve. Vyzkoušejte tyto tipy, abyste si virtuální návštěvu užili na maximum.

Podle Erica Patino 17. listopadu 2020

Náhled nových pokynů k léčbě revmatoidní artritidy

Odborníci z American College of Rheumatology se na výzkum nově podívali a předběžně doporučují nejlepší léčbu RA léky.

Podle Meryl Davids Landau 10. listopadu 2020

7 tipů, jak zůstat aktivní doma s RA

Trávíte doma více času než kdy jindy, ale cvičení je stále zásadní – zvláště u RA. Vyzkoušejte tyto tipy, abyste otřásli cvičením nebo začali. . .

Podle Erica Patino 22. října 2020 "

Pokud jste veterinář, můžete si najmout asistenta, který za vás provede úkoly, jako je zvedání zvířat na vyšetřovací stůl. Marko Geber/

Podle Centra pro kontrolu nemocí byli lidé s revmatoidní artritidou (RA) častěji než lidé bez podmínky změnit zaměstnání, přijít o zaměstnání, odejít do předčasného důchodu, zkrátit pracovní dobu nebo se snažit najít práci na prvním místě. a prevence (CDC). CDC také uvádí, že alespoň jeden ze čtyř lidí s artritidou má pracovní omezení.

Naštěstí se tato situace může změnit, protože byly zavedeny nové léky proti RA a nástroje pro řízení nemocí. Studie publikovaná v září 2020 v Therapeutic Advances in Musculoskeletal Disease zjistila, že lidé se středně těžkou až těžkou RA, kteří užívali biologický lék, byli v práci výrazně produktivnější než lidé s RA, kteří biologický přípravek neužívali.

Jak může pomoci rozumné ubytování

Zákon o Američanech se zdravotním postižením požaduje, aby zaměstnavatelé s více než 15 zaměstnanci nabídli přiměřené ubytování. Pokud jde o vaši práci, věnujte si čas a péči, abyste zjistili, jaké ubytování budete potřebovat, radí Karen Jacobs, EdD, ergoterapeut a klinický profesor na Bostonské univerzitě. Jacobs, jako certifikovaný ergonom, zkoumá nástroje a vybavení, které lidé potřebují ke správnému výkonu své práce.

Síť Job Accommodation je také neocenitelným zdrojem pro zkoumání vašich možností, říká Jacobs, protože vám může poskytnout představy o tom, co přesně můžete požadovat, abyste svou práci mohli dokončit. Můžete mít například citlivost na světlo, což by bylo možné vyřešit instalací zdrojů s nízkým výkonem nebo přirozeného osvětlení. Nebo můžete mít citlivost na teplotu, což lze vyřešit přidáním stolního topení nebo ventilátoru vedle stolu nebo umožněním flexibility dress code. Pokud vaše práce dráždí vaši pokožku, můžete požádat o ochranný oděv.

Kdokoli může zdarma mluvit s poradcem Jobs Accommodation Network, popsat pracovní výzvy a nechat si poradit, na co se zeptat. "Váš ergoterapeut (OT) vám může pomoci s rozhodováním, jaké ubytování potřebujete," říká Jacobs. Americká asociace pracovní terapie má také zdroje související se SZ.

OT si může dohodnout schůzku k analýze vašich úkolů a pohybů v průběhu pracovního dne a určit, které činnosti mohou váš RA zlepšit nebo zhoršit – a co s nimi dělat. "Toto hodnocení může být velmi silným nástrojem pro osobu, která v práci trpí bolestí," říká Jacobs.

"Jakmile se dostanete do bodu, kdy můžete říci:" To je to, co v práci potřebuji ", otevřeně požádejte svého zaměstnavatele o pomoc," říká Jacobs.

Přečtěte si o dalších životních hackech, na které ostatní lidé přísahají při správě RA. Získejte je na Tippi!

Nejlepší práce vhodné pro RA

"Myslím, že člověk s RA by mohl mít téměř jakoukoli práci, v rozumných mezích, pokud bude provedeno správné ubytování," říká Jacobs. To znamená, že některé typy práce jsou pro lidi s RA jednodušší než jiné. Pokud uvažujete o pracovní směně, ať už ve vaší současné společnosti nebo mimo ni, zvažte tyto pracovní situace, které jsou vhodné pro RA.

Kancelářská práce

Práce, které se primárně odehrávají u stolu, mohou být upraveny pro lidi s RA, říká Anne Hickley, PhD, bloggerka, která také provozuje malou firmu s názvem Marbled Beauty ve Spojeném království. Když byla Hickleyové ve věku 39 let diagnostikována RA, „už měla věci jako opěrka zápěstí pro psaní a další pro používání myši. "Někdy používá gumové rukavice, které jí nechávají volné prsty na psaní."

A co víc, počítačové monitory, klávesnice a váš pracovní prostor lze výškově nastavit a spárovat s ergonomickým nábytkem, říká Jacobs.

Na volné noze nebo poradenství

Expertka na firemní komunikaci z Dallasu Carla Kienast se vrátila k poradenství poté, co její poslední zaměstnavatel odstranil její pozici, ale říká, že uzavírání smluv je pro její RA dobrou partií. Byla diagnostikována v roce 2008 a říká, že je obtížné ji ovládat.

"Jako konzultant lépe zvládám své hodiny," říká. "A přestože mám" skutečnou "kancelář, mohu také pracovat z domova, abych byl pohodlnější, pokud si přeji. "S tolika pracovními zkušenostmi za sebou dokázala navázat na své odborné znalosti a kontakty."

Na volné noze má některé nevýhody, včetně potřeby zajistit zdravotní pojištění, což může být obtížné, říká Kienast. Někteří lidé mohou být přidáni k manželské nebo rodinné politice nebo využít výhod plánů na pojistném trhu, dodává.

Provozování vlastního podnikání

Hickley říká, že provozování jejího vlastního podnikání fungovalo dobře, pokud jde o správu její RA, ačkoli jí byla diagnostikována až poté, co založila svou firmu. Říká, že se nerozvinula tak agresivně, jak by jinak mohla, ale jako majitelka malého podniku má kontrolu nad projekty, které přijímá.

Hickley také dokázala kontrolovat tempo své práce a v případě potřeby dalších zaměstnanců může zadat subdodavatele. Její jediný zaměstnanec je s ní už roky, investice, která se podle ní v mnoha ohledech vyplatila.

Jacobs doporučuje provést pečlivou analýzu vašich silných, slabých stránek, příležitostí a hrozeb, než se pustíte do práce na volné noze nebo se pustíte do vlastního podnikání.

Profesionální povolání

Vysoce vyškolení profesionálové, jako jsou lékaři, veterináři, vědci a právníci, obvykle mohou najít způsoby, jak pokračovat ve cvičení i přes zpomalení nebo fyzická omezení RA. Veterinární lékař může například najímat a školit veterinárního asistenta schopného zvedat těžká zvířata, aby prováděl určité postupy a plnil úkoly pod jejich vedením.

Nebo kancelářský profesionál, který by jinak musel hodně psát, může používat pomůcky, jako je diktovací software, který překládá mluvená slova do textu, říká Jacobs. Chytré telefony jsou nyní vybaveny možnostmi nahrávání hlasu, aby také snáze odpovídaly na e -maily a textové zprávy.

Zůstaňte v práci s RA

Pokud milujete svou práci, než se pustíte do práce pro něco nového, vyplatí se přemýšlet o kreativním přizpůsobení – flexibilní plánování, sdílení práce, ergonomický design kanceláře – abyste zůstali produktivní ve své současné roli.

Pokud jste situaci prodiskutovali se svým nadřízeným, obraťte se na své oddělení lidských zdrojů, ale nebylo to produktivní, radí Jacobs. "Chcete se však vyhnout konfrontaci." Jen chcete vyjednat svou pracovní situaci – a svá práva. ”

Další hlášení od Briana Dunleavyho

Více o revmatoidní artritidě

RA tipy od ostatních, kteří „to získají“

Nejlepší pomocná zařízení pro revmatoidní artritidu

7 nejlepších měst pro lidi s revmatoidní artritidou

Jak usnadnit domácí práce lidem s revmatoidní artritidou

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o revmatoidní artritidě!

Nejnovější v revmatoidní artritidě

Chytré zdraví: Zkoušel jsem kryovibraci VibraCool na mou revmatoidní artritidu – a tady se stalo

Od Cheryl Crow 12. dubna 2021

Vysmátý autor přebírá smrtelně vážné téma: Boj o krytí zdravotního pojištění

Někdy si myslím, že mě chceš mrtvého … A já jsem tady, abych žil. A zdá se, že tyto věci se někdy vzájemně vylučují. – Jenny Lawson, z „Broken (…

Od Beth Levine, 6. dubna 2021

Zánět může přispět ke zhoršení dlouhodobého přežití u lidí s revmatickým onemocněním

Studie naznačuje, že mladí dospělí s psoriázou, lupusem a RA čelí vyššímu riziku úmrtí na infarkt.

Od Becky Upham 5. dubna 2021

Chytré zdraví: Vyzkoušel jsem virtuální realitu Telehealth pro bolest chronické artritidy – a tady se stalo

Od Cheryl CrowMarch 2, 2021

8 věcí, které by lidé s revmatoidní artritidou měli vědět o vakcínách proti COVID-19

Zjistěte více o bezpečnosti, účinnosti a důležitosti očkování proti COVID-19, pokud vy nebo váš blízký žijete s revmatoidní artritidou.

Od Meryl Davids Landau 8. února 2021

Je vaše revmatoidní artritida horší, než si uvědomujete?

Neunáhlete se odmítnout své příznaky jako „normální“. "Sledujte tyto příznaky, které byste měli zavolat svému lékaři."

Od Briana P. Dunleavyho, 4. února 2021

7 z nejlepších aplikací pro lidi s revmatoidní artritidou

Vyzkoušejte tyto sledovače aktivity, pokud vám při tréninku brání artritida.

Michael Dolan, 7. ledna 2021

6 způsobů, jak co nejlépe využít návštěvu telemedicíny u svého revmatologa

S pandemií COVID-19 se návštěvy telehealth pro správu RA staly běžnějšími než kdy dříve. Vyzkoušejte tyto tipy, abyste si virtuální návštěvu užili na maximum.

Od Erica Patino 17. listopadu 2020

Náhled nových pokynů k léčbě revmatoidní artritidy

Odborníci z American College of Rheumatology se na výzkum nově podívali a předběžně doporučují nejlepší léčbu RA léky.

Od Meryl Davids Landauová, 10. listopadu 2020

7 tipů, jak zůstat aktivní doma s RA

Trávíte doma více času než kdy jindy, ale cvičení je stále zásadní – zvláště u RA. Vyzkoušejte tyto tipy, abyste otřásli cvičením nebo začali. . .

Od Erica Patino, 22. října 2020 “

Informujte svého lékaře, pokud se u vás objeví nové nebo zhoršující se příznaky, včetně bolesti kloubů, otoku nebo ranní ztuhlosti. Alamy

Jakmile vám bude diagnostikována revmatoidní artritida (RA), můžete si myslet, že vaše bolest a další příznaky jsou součástí vašeho „nového normálu“. "Ale nemusí být."

"Je důležité, aby lidé s RA pečlivě sledovali své příznaky a znali své" normály "a" abnormality ", aby se ujistili, že stále adekvátně reagují na léčbu," říká Shereen N. Mahmood, MD, revmatolog z Montefiore Medical Center a odborný asistent revmatologie na Albert Einstein College of Medicine, oba v New Yorku.

Váš plán správy RA může být časem nutné upravit

Zkušenosti každého s RA jsou jiné, stejně jako to, jak dobře stav reaguje na léčbu. Nalezení správného léčebného režimu tedy může nějakou dobu trvat – a to pokusem a omylem.

Většina lidí nově diagnostikovaných s RA zahájí léčbu lékem modifikujícím onemocnění zvaným methotrexát. Podle Nadace pro artritidu však mnozí budou potřebovat další lék, aby dosáhli úplné kontroly symptomů.

"Při změně léků nebo dávek můžete zaznamenat období mírných symptomů RA spojených s čekáním na účinnost nového léku nebo mírné vedlejší účinky spojené s léčbou nebo samotnou změnou dávky," poznamenává Dr. Mahmood. "Tyto příznaky často odezní po krátké době, ale pokud přetrvávají nebo se zhoršují, měli byste si promluvit se svým revmatologem." ”

I když jste dosáhli remise, vaše příznaky RA se mohou vrátit, zvláště pokud snížíte dávku nebo přestanete užívat léky úplně.

Ve studii, publikované v červnu 2020 v Annals of the Reumatic Disease, došlo u 63 procent těch, u nichž došlo ke snížení dávky faktoru protinádorové nekrózy (TNF), k vzplanutí a 19 procent vykazovalo známky progrese onemocnění po 12 měsících . Mezi těmi, u nichž jejich dávka anti-TNF zůstala stabilní, jen 5 procent zažilo vzplanutí a pouze 10 procent vykazovalo známky progrese onemocnění.

U některých lidí, kteří užívají biologický lék anti-TNF, se navíc časem vytvoří protilátky proti léku, což omezuje jejich účinnost. Protilátky jsou buňky vytvořené vaším imunitním systémem k boji proti infekcím, a pokud omylem zaútočí na léky proti TNF, mohou způsobit, že lék nebude stejně účinný nebo zvýší riziko nežádoucích účinků.

Proto je důležité sledovat váš stav a promluvit si se svým lékařem, pokud dojde ke změnám v tom, jak dobře je vaše erofertil v lékárně RA regulována.

Podívejte se na Tippi na 500+ (a počítání!) Tipů od lidí, kteří mají RA, plus revmatologů, zdravotních sester a dalších!

Role pravidelných prohlídek

Pokud jde o správu RA, je životně důležité, abyste převzali odpovědnost za své zdraví a byli svým vlastním zastáncem, abyste zajistili, že dostanete potřebnou péči a zachováte vysokou kvalitu života. Pokud tak učiníte, může to vyžadovat pravidelné kontroly u lékaře.

Vzhledem k tomu, že RA je chronický nebo dlouhodobý stav, měli byste svého revmatologa navštěvovat často-ideálně každé 3 měsíce nebo dříve-zejména v prvních měsících po diagnostice, jak zahájíte léčbu, podle Mahmooda. To vám může pomoci navázat dlouhodobé partnerství s revmatologem a v případě potřeby jim umožní lépe sledovat vaše příznaky, kontrolovat vedlejší účinky léků a provádět rutinní krevní testy, rentgenové záření a zobrazování magnetickou rezonancí (MRI) , ona říká.

Známky, které byste měli zavolat svému lékaři

Kromě rutinních návštěv Mahmood doporučuje poradit se s revmatologem, pokud:

Zaznamenáváte nové nebo zhoršující se příznaky, včetně bolesti kloubů, otoku nebo ztuhlosti, zejména ráno Změnili jste léčebné režimy a dochází k častějším nebo závažnějším vzplanutím Stále se u vás objevují infekce Vaše RA ovlivňuje vaši schopnost chodit každý den -denní aktivity Vaše RA ovlivňuje kvalitu vašeho života Nejste spokojeni s tím, jak dobře je vaše RA ovládána

"Někdy se mohou objevit další související příznaky, včetně únavy nebo neočekávané únavy, nízkých teplot, suchých očí nebo neobvyklých kožních vyrážek," poznamenává Mahmood.

Změna léčby může pomoci

"Je důležité, abyste těmto příznakům věnovali pozornost, protože mohou být známkou toho, že vaše léčba nefunguje tak, jak by měla," říká Mahmood.