Przeszłość zawsze dostarcza kluczy do nauki, zauważa Chambers

Przeszłość zawsze dostarcza kluczy do nauki, zauważa Chambers

Następujący producenci leków prowadzą programy bezpłatnych lub tańszych leków na cukrzycę dla następujących agonistów receptora GLP-1, inhibitorów SGLT2 i inhibitorów DPP-4:

NovoCare firmy Novo Nordisk — Ozempic, VictozaEli Lilly's Lilly Cares — Trulicity, Tradjenta, JardianceJanssen CarePath — AZ firmy InvokanaAstraZeneca&Ja — Farxiga, Bydureon, Byetta

Tymczasem Pilla uważa, że ​​branża opieki zdrowotnej musi zrobić więcej, aby zlikwidować rasową przepaść. „Oczywiste jest, że istnieją problemy z dostępem do nowszych leków na cukrzycę. Moim zdaniem firmy farmaceutyczne i ubezpieczyciele powinni pracować nad obniżeniem kosztów dla pacjentów, którzy mogą szczególnie skorzystać, na przykład z istniejącą wcześniej chorobą serca lub nerek lub z wyższym ryzykiem tych schorzeń, aby pacjenci i lekarze nie mieli problemów z zrównoważyć wybór najskuteczniejszego leczenia z wysokimi kosztami leków. ”

Zapisz się do naszego Newslettera na temat cukrzycy!

Najnowsze informacje na temat cukrzycy typu 2

5 sposobów radzenia sobie z cukrzycą typu 2 podczas pracy w domu

Nie pozwól, aby Twoja rutyna telepracy wywołała kolejkę górską z cukrem we krwi.  

Autor: Krista Bennett DeMaio 31 marca 2021 r. Treści reklamowe sponsorowane

Food Rx: Endokrynolog dzieli się tym, co je w ciągu dnia, aby pomóc w zapobieganiu cukrzycy typu 2

Lekarz ze Stanford University, który specjalizuje się w leczeniu osób z cukrzycą typu 2 i otyłością, mówi o podstępnym jedzeniu warzyw i porcjowaniu ryżu. . .

Autor: Kate Ruder18 marca 2021 r.

Cukrzyca typu 2 powiązana ze zwiększonym ryzykiem choroby Parkinsona

Dane genetyczne sugerują, że może istnieć bezpośredni związek między cukrzycą typu 2 a wyższym ryzykiem wystąpienia zaburzenia ruchu oraz jego progresji. . .

Lisa Rapaport 12 marca 2021

Więcej dowodów Raz w tygodniu zastrzyk semaglutydu pomaga osobom z cukrzycą schudnąć

Sprzedawany w mniejszej dawce pod markami Ozempic i Rybelsus w leczeniu cukrzycy typu 2, semaglutyd może być również bezpieczny i skuteczny w przypadku przewlekłej wagi. . .

Lisa Rapaport 8 marca 2021

8 rzeczy, które ludzie z cukrzycą muszą wiedzieć o szczepionkach COVID-19

Dowiedz się o bezpieczeństwie, skuteczności i znaczeniu szczepionek przeciw COVID-19, jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich żyje z cukrzycą typu 1 lub 2.

Autor: Kate Ruder21 stycznia 2021

Czy istnieje związek między cukrzycą typu 2 a zanieczyszczeniem powietrza?

Pojawiające się badania naukowe sugerują, że narażenie na zanieczyszczenie powietrza może wpływać na ryzyko cukrzycy i utrudniać leczenie choroby. . .

Autor: Kate Ruder20 stycznia 2021

Metformina może prowadzić do zdrowszych ciąż u kobiet z cukrzycą typu 2

Kobiety w ciąży z cukrzycą typu 2, które przyjmowały metforminę, przybrały na wadze mniej, potrzebowały mniej insuliny i miały mniejsze ryzyko urodzenia dużych dzieci. . .

Lisa Rapaport10 grudnia 2020

Większość osób z cukrzycą może mieć bardzo wysokie ryzyko śmiertelnej choroby serca w ciągu 10 lat

Nowe wyniki badań podkreślają znaczenie zarządzania czynnikami ryzyka chorób serca, jeśli żyjesz z cukrzycą typu 2.

Melissa John Mayer 1 grudnia 2020 r.

Dieta śródziemnomorska powiązana z 30-procentowym zmniejszeniem ryzyka cukrzycy u kobiet

Wyniki po dwudziestoletniej obserwacji pomagają oświetlić kluczowe ścieżki w ciele, które pomagają wyjaśnić ochronne korzyści tego popularnego stylu odżywiania.

Autor: Becky Upham23 listopada 2020

7 błędów w diecie niskowęglowodanowej, których należy unikać w przypadku cukrzycy

Ograniczenie węglowodanów jest podstawą leczenia cukrzycy, ale nie jest niezawodne. Unikaj tych błędów niskowęglowodanowych dla lepszego zdrowia z cukrzycą typu 2.

Autor: K. Aleisha Fetters13 listopada 2020"

Wyznaczanie osiągalnych i realistycznych celów może pomóc w osiągnięciu sukcesu. iStock

Jeśli masz cukrzycę typu 2, wiesz, że dobre zarządzanie swoim stanem jest kluczowym elementem zachowania zdrowia i zapobiegania powiązanym problemom zdrowotnym, takim jak choroby sercowo-naczyniowe, neuropatia, uszkodzenia stóp i oczu oraz problemy seksualne i pęcherza moczowego. Podobnie jak w przypadku innych przewlekłych schorzeń, kluczowym sposobem skutecznego zarządzania cukrzycą typu 2 jest wyznaczenie sobie docelowych celów, niezależnie od tego, czy dotyczą one strategii odchudzania, zdrowej diety czy utrzymywania optymalnego poziomu cukru we krwi.

Pamiętaj: cukrzyca typu 2 jest chorobą postępującą i z czasem może być konieczne wprowadzenie zmian w swoim postępowaniu i planie leczenia, aby utrzymać kontrolę nad chorobą. Zdefiniowanie celów może ułatwić Ci dokonanie niezbędnych korekt.

Cele SMART w leczeniu cukrzycy

Jeśli zmagasz się z osiągnięciem celów dotyczących poziomu cukru we krwi lub HbA1c lub kazano Ci wprowadzić zmiany w swoim planie leczenia cukrzycy typu 2, być może nadszedł czas, aby wyznaczyć sobie nowe cele. Świetnym sposobem na zapamiętanie, jakie cele chcesz ustalić, jest użycie trafnego akronimu SMART jako przewodnika. Współpracując z zespołem opieki diabetologicznej nad planowaniem swoich celów, pamiętaj o następujących kryteriach:

Konkretny Mierzalny Osiągalny Realistyczny Związany z czasem

Oznacza to, że Twoje cele powinny być konkretne, osiągalne i realistyczne w pożądanych ramach czasowych. Na przykład: „Jeśli celem jest utrata wagi i powiedzmy, że ważysz 250 funtów i chcesz stracić 100 funtów w ciągu najbliższych trzech miesięcy”, mówi Marlisa Brown, RDN, CDCES, rzecznik Association of Diabetes Care & Specjaliści ds. Edukacji (ADCES). „Bez względu na to, co zrobisz, najprawdopodobniej poniesiesz porażkę. ”

I zamiast mieć ogólny cel, taki jak chęć zrzucenia pięciu kilogramów tygodniowo, możesz współpracować z zespołem diabetologicznym, aby wprowadzić określone zmiany w diecie i ćwiczeniach, takie jak chodzenie lub jazda na rowerze przez 30 minut każdego dnia, spożywanie określonej ilości kalorii, lub zwiększenie ilości świeżych owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych w posiłkach i przekąskach, aby przyczynić się do utraty wagi. „Nie mów: „Chcę stracić pięć funtów w tym tygodniu” – sugeruje Martha M. Funnell, RN, CDE, pielęgniarka i emerytowana naukowiec na wydziale Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie Michigan Medical School i były prezes Opieka zdrowotna i edukacja Amerykańskiego Stowarzyszenia Diabetologicznego. „To wynik, a nie zachowanie. ” Sugeruje uznanie, że nie masz pełnej kontroli nad tym, jak dokładnie schudłeś, ale możesz zaplanować, co robisz w tym tygodniu.

Nastawienie się na porażkę przez nieosiągnięcie celu SMART może mieć niefortunny efekt sabotowania Twojej zdolności do utrzymania kursu i dalszej pracy w kierunku celu. „Mam ludzi, którzy wyznaczyli sobie nierealistyczne cele… a kiedy przychodzą, zawsze są rozczarowani, bez względu na to, jak dobrze im poszło”, mówi Brown. „A kiedy jesteś rozczarowany, nie jesteś w stanie pozostać na dobrej drodze, ponieważ czujesz się jak porażka. ”

Jak trzymać się swoich celów związanych z cukrzycą typu 2?

Bez względu na to, jakie masz cele, aby poprawić zarządzanie cukrzycą typu 2, niniejsze wytyczne specjalistów ds. edukacji diabetologicznej mogą zwiększyć Twoje szanse na pozostanie na dobrej drodze.

Oceń swoje relacje z lekarzem. Czy czujesz, że możesz być szczery ze swoim dietetykiem lub certyfikowanym specjalistą ds. opieki i edukacji diabetologicznej (CDCES) w sprawie swoich wpadek w diecie? Czy czujesz się swobodnie, dzieląc się z endokrynologiem obawami dotyczącymi osobistych problemów związanych z cukrzycą, takich jak problemy seksualne? Twój lekarz powinien być kimś, z kim czujesz się szczery i powinieneś czuć, że twoje obawy są słyszane i postrzegane jako ważne bez osądu, mówi Brown.

Rozważ konsultację z innymi członkami swojego zespołu. Możesz mieć pewne osobiste problemy, które manifestują się jako część twojej cukrzycy, na przykład zaburzenia erekcji. Jeśli nie czujesz się komfortowo, rozmawiając o tym z endokrynologiem, możesz zwrócić się do swojego CDCES lub zarejestrowanego dietetyka, który może ci pomóc lub zasugerować innego dostawcę opieki zdrowotnej, mówi Brown.

Określ, co jest dla Ciebie ważne i a-cardin® przynieś listę na każdą wizytę lekarską. Przed kolejną wizytą z zespołem opiekuńczym sporządź listę rzeczy, które są dla Ciebie najważniejsze w tym czasie i upewnij się, że jest to część rozmowy, sugeruje Brown.

Funnell sugeruje myślenie o „celach I-SMART”, przy czym „ja” oznacza ważne. Zamiast myśleć o tym, co powinieneś zrobić, „Dowiedz się, co jest naprawdę ważne dla ciebie, nie dla twojego lekarza, nie dla twojego edukatora diabetologicznego, nie dla twojego współmałżonka” – mówi Funnell. Zastanów się, z czym się zmagasz, w czym jesteś dobry i co jest dla Ciebie dobre. Gdy to zrobisz, mówi Funnell, będziesz mógł łatwo sporządzić listę celów SMART. „Zastanów się, gdzie chcesz być z cukrzycą, jakie cele chcesz osiągnąć i jak możesz wykorzystać umiejętności, których nauczyłeś się, gdy wszystko szło dobrze, aby osiągnąć inne cele, z którymi możesz się zmagać” — sugeruje Funnell.

Bądź realistą, jeśli chodzi o osiągalne cele. „Musisz znać siebie wystarczająco dobrze, aby wiedzieć, co możesz zrobić, a czego nie” – mówi Brown. Jeśli obiecujesz swojemu lekarzowi lub członkowi rodziny, że będzie nad czymś pracował, czy będzie to utrata wagi, czy obniżenie HbA1C do pewnego poziomu, nie może to być coś nierealistycznego. Jeśli to zrobisz, już sabotujesz siebie, mówi Brown.

Porozmawiaj z członkami rodziny i przyjaciółmi o tym, jak najlepiej mogą Cię wesprzeć. Porozmawiaj z przyjaciółmi i rodziną o sposobach, aby poczuć się wspieranym bez krytykowania, mówi Brown. Na przykład twoja ukochana osoba może spojrzeć ci przez ramię i powiedzieć, że nie powinieneś jeść w trosce o swoje zdrowie, ale może nie widzieć pełnego obrazu. Jeden taki przykład: jeśli jesz, powiedzmy, grillowanego kurczaka z sałatką na obiad i przyjmujesz leki obniżające poziom cukru we krwi, możesz dodać trochę chleba lub makaronu do swojego posiłku zgodnie z planem żywieniowym, który opracowałeś z lekarzem, mówi Brown. Jeśli ukochana osoba wyraża zaniepokojenie, możesz powiedzieć jej, że doceniasz jego miłość i troskę oraz zapewnić, że nie zawsze widzi całą historię i że współpracujesz z zespołem zajmującym się leczeniem cukrzycy, aby zachować zdrowie.

Zrób miejsce w swoim harmonogramie. Często, gdy ludzie wyznaczają cel, nie są świadomi, że mogą nie być w stanie łatwo dopasować kroków potrzebnych do osiągnięcia tego celu do swojego harmonogramu, niezależnie od tego, czy celem jest więcej ćwiczeń lub snu, czy też wcześniejsze sprawdzenie poziomu cukru we krwi każdego posiłku, mówi Brown. „Jeśli nie ma miejsca, w którym mógłbyś to wstawić do swojego życia, nigdy nie będziesz w stanie tego zrobić, nawet jeśli wydaje się to rozsądnym celem. Jej sugestia: „Przejdź przez codzienną rutynę przez kilka dni z rzędu i upewnij się, że masz na to pół godziny. „Przyjrzyj się rzeczom, które możesz przyciąć, aby mieć więcej czasu na pracę nad swoimi celami.

Gdy znajdziesz wolne miejsca w swoim harmonogramie, umieść czas na samoopiekę w kalendarzu na swojej lodówce, sugeruje Timika Chambers, RN, CDCES, rzecznik ADCES. Przeznacz czas dla siebie, tak jak na sprzątanie lub opiekę nad dzieckiem. „Inne czynności mogą zamienić się w czas na samoopiekę” — zauważa Chambers. „Ale opieka emocjonalna i fizyczna jest ważna. ”

Nie dyskontuj drobnych zmian. Pamiętaj, że nie zawsze będziesz w stanie zrobić wszystko, co musisz zrobić, aby zadbać o wszystko na jak najlepszym poziomie. Ale wszystko, co robisz, aby zachować zdrowie, może pomóc Ci osiągnąć lepszy poziom cukru we krwi i uzyskać lepsze wyniki końcowe, nawet jeśli przypominasz sobie tylko o piciu wody lub krótkim spacerze. „Może to nie wszystko, czego potrzebujesz, ale wszystko jest lepsze niż nic” — mówi Brown. „Jeśli będziesz wprowadzać zmiany i podążać w pozytywnym kierunku, nawet jeśli są to bardzo małe kroki, ostatecznie dotrzesz do celu, do którego chcesz” – mówi Brown.

Wiedz, że życie, cele i priorytety ulegną zmianie i znajdź sposoby na dostosowanie się. Typowy 20-latek może chcieć zarabiać pieniądze i spędzać czas z przyjaciółmi, mówi Brown, a rodzina i zdrowie mogą być maleńkim skrawkiem jego ogólnego wykresu priorytetów. Ale ten sam osobnik kilka lat później może być żonaty i spodziewać się dziecka, a jego rodzina i zdrowie stają się priorytetem, a jego przyjaciele stają się małym drzazgiem. „Możesz mieć te same cele w życiu, ale mogą one poruszać się na liście priorytetów w oparciu o to, co dzieje się z tobą w danym momencie”, mówi Brown.

Jeśli więc jesteś zajętym rodzicem małych dzieci lub musisz opiekować się starszym rodzicem, który zachorował, będziesz musiał zmienić swoje priorytety, starając się utrzymać swoje cele w zakresie leczenia cukrzycy.

Jeśli przygotowywałeś świeże posiłki i chodziłeś na siłownię, zanim zmieniły się Twoje obowiązki, możesz porozmawiać ze swoim dietetykiem o różnych przekąskach, które możesz zabrać ze sobą, znaleźć sposoby na przemykanie się podczas ćwiczeń, np. chodzenie po schodach zamiast windy lub szukanie o miejsce, w którym można rozciągnąć i rozluźnić ciało, aby pozbyć się stresu, mówi Brown. Zrozum, że Twój styl życia może wymagać zmiany, abyś mógł osiągnąć te same cele. „Potrzebujesz zespołu opieki zdrowotnej, który pomoże Ci znaleźć rozwiązania w oparciu o dotychczasowe życie” — mówi Brown.

Nie rezygnuj całkowicie ze swoich celów. „Kiedy poczujesz się przytłoczony różnymi okolicznościami, upewnij się, że próbujesz robić te rzeczy, które są najważniejsze, aby nie pójść całkowicie w innym kierunku, dopóki nie będziesz w stanie wrócić na właściwe tory” – mówi Brown. „Jak trudno jest wrócić na konia po dłuższej przerwie?” I pamiętaj, że czujność na własne zdrowie jest ważna dla tych, którzy na tobie polegają. „Jeśli próbujesz opiekować się innymi ludźmi i zachorujesz, kto się nimi zajmie?” mówi Brown.

Ucz się na podstawie swojej przeszłości. Przeszłość zawsze dostarcza kluczy do nauki, zauważa Chambers. „Zawsze pytam: „Czego próbowałeś w przeszłości? Czego się nauczyłeś i jakie były Twoje bariery?” – mówi Chambers. Mówi, że każe klientom je zapisywać, ponieważ kiedy to widzą, zaczynają identyfikować bariery i widzą, że cel nie był realistyczny, mówi.

Skoncentruj się na tym, co lubisz robić, a nie na tym, co Twoim zdaniem powinieneś robić. Co tak naprawdę lubisz robić? „Wiele razy ludzie słyszą:„ Wykonaj tę czynność, a spłaszczysz brzuch ”- mówi Chambers. „Albo ktoś będzie chciał zrzucić 20 lub 30 funtów i zobaczy wskazówki w stylu: „Powinieneś wykonać to ćwiczenie lub kupić to. ’” Ale, zauważa, powinno dotyczyć tego, co lubisz robić, a nie tego, co powinieneś robić. „Kiedy rozmawiam z osobami o celach SMART, mam na myśli zrównoważony rozwój” — mówi Chambers. „Jak mogę podtrzymać tę aktywność?” Na przykład możesz mieć przyjaciół, którzy uwielbiają biegać, ale możesz cieszyć się oglądaniem kwiatów i kąpielą w naturze w wolniejszym tempie; dla ciebie dołączenie do grupy spacerowej może być lepszym sposobem na pozostanie aktywnym, mówi Chambers.

Przemyśl swoje dane dotyczące poziomu glukozy we krwi. Spróbuj zmienić sposób, w jaki myślisz i wykorzystujesz informacje o monitorowaniu stężenia glukozy we krwi. „Celem śledzenia poziomu cukru we krwi jest wykorzystanie tych informacji” – mówi Funnell. „Pomyśl o szerszym obrazie; nie robisz tego, aby pokazać swojemu lekarzowi, ale aby uzyskać informacje, aby podejmować lepsze decyzje. „Na przykład, jeśli codziennie jesz podobne śniadanie lub lunch i widzisz pewien wzorzec – na przykład zbyt wysoki poziom cukru we krwi – wiesz, że wybór jedzenia może nie być dla Ciebie tak zdrowy, jak myślałeś”, mówi Funnell. „Ludzie myślą o monitorowaniu jako o bólu, a ich lekarz nawet tego nie czyta” – mówi.